Jak wyprowadzać psa

Wiele osób uważa, że psy po prostu wiedzą jak grzecznie chodzić na smyczy, ale ta umiejętność jest czymś, co trzeba wytrenować.Jest to ważna umiejętność, którą będziesz cenił za każdym razem, gdy wyprowadzasz psa na spacer. Kathy Santo, ekspert w dziedzinie szkolenia psów i felietonista AKC Family Dog, oferuje następujące wskazówki:

Szkolenie psa na spacery na smyczy

Wprowadzić szczeniaka do obroży lub uprzęży i smyczy. Zacznij od umożliwienia mu przyzwyczajenia się do noszenia obroży lub uprzęży i smyczy. Pozwól mu nosić je przez krótki czas w domu, kiedy Ty bawisz się z nim i dajesz mu smakołyki. Szczeniak powinien uwielbiać czas spędzany w obroży i na smyczy, ponieważ stanowi ona pożywienie i zabawę.

Nauczcie go wskazówek.

Przedstaw swojemu szczeniakowi sygnał dźwiękowy, który oznacza, że „jedzenie nadchodzi”. Niektórzy ludzie lubią klikać i leczyć, niektórzy używają słowa „tak”, a niektórzy gwiżdżą językiem. Niezależnie od tego, czego używasz, metoda jest taka sama: w cichym miejscu, bez rozpraszania uwagi, ze szczeniakiem na smyczy i obroży, wydawaj dźwięk. W momencie, gdy szczeniak zwróci się do Ciebie i/lub spojrzy na Ciebie, nagrodź go smakołykiem. Po kilku powtórzeniach zauważysz, że Twój szczeniak nie tylko patrzy na Ciebie, ale także podchodzi do Ciebie po smakołyk.

Niech szczeniak przyjdzie do Ciebie.

Gdy będzie już w drodze do Ciebie, nadal mając na sobie smycz i obroże, wykonaj kilka kroków, a następnie nagrodź go, gdy dotrze do Ciebie. Kontynuuj postępy, dopóki szczeniak nie przyjdzie do Ciebie i nie przejdzie z Tobą kilka kroków, gdy usłyszy sygnał dźwiękowy. Pamiętaj, że szczenięta mają krótki czas na uwagę, więc sesje powinny być krótkie i kończyć się, gdy szczeniak nadal chce robić więcej, a nie gdy jest zmęczony psychicznie.

Ćwicz wewnątrz. Teraz, gdy Twój szczeniak rozumie, jak do Ciebie przychodzić, poćwicz kilka kroków w pokoju z niewielkim rozproszeniem. Poczucie i widzenie smyczy wokół niego będzie wystarczającym wyzwaniem. Proponuj przysmaki i pochwały, gdy Twój szczeniak przyzwyczai się do przychodzenia do Ciebie, jak opisano powyżej, ze smyczą na smyczy.

Zabierz go na zewnątrz.

Na koniec, jesteś gotów sprawdzić umiejętności szczeniaka w Świetnym Wyjściu na zewnątrz. Na tym etapie pojawią się nowe wyzwania, ponieważ wszystkie dźwięki, zapachy i widoki, które napotka Twój szczeniak, będą dla niego intrygujące i nowe. Bądź cierpliwy i trzymaj się blisko pierwszych spacerów. Jeśli podczas spaceru Twój szczeniak będzie wyglądał, jakby chciał się do czegoś zbliżyć lub miał się rozproszyć (zauważysz to, ponieważ będziesz miał na niego oko przez cały czas), daj mu sygnał dźwiękowy i odsuń się o kilka kroków. Następnie nagrodź go przysmakiem za podążanie za tobą.

Utworzonych artykułów 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Zacznij wpisywać wyszukiwane hasło powyżej i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.

Wróć na górę