Jakie awarie naprawia dobry hydraulik?

Pewne awarie domowe wymagają specjalistycznej pomocy fachowca. Niestety bez dobrego sprzętu nie będziemy sami w stanie ich naprawić. Tak jest w przypadku hydraulicznych awarii domowych. W jakim przypadku najlepiej wezwać fachowca? Zerknij na listę Top 5 awarii hydraulicznych, jakie mogą Ci się przydarzyć. 

Zapowietrzony grzejnik

Zapowietrzony grzejnik w okresie jesienno-zimowym to zmora wszystkich domowników. Niestety nie chodzi tutaj wyłącznie o nasz komfort cieplny, ale przede wszystkim niesie to za sobą ogromne straty ciepła. Nie ma co zwlekać w przypadku awarii, jak najprędzej należy wezwać fachowca. Dobry hydraulik szybko upora się z problemem. Zapowietrzony grzejnik to bardzo częsty problem, aby go uniknąć musimy liczyć się z faktem, że warto co roku odpowietrzać cały układ, nawet kilka razy. 

Nieszczelny układ

Nieszczelny układ to bardzo często wina poprzednich montażystów. Choć czasem w przypadku uszkodzeń bądź zatkania rur również dochodzi do przeciekania układu. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko w wyniku, którego może dojść do zalania pomieszczeń w tym podłóg i ścian, co z kolei niesie za sobą ogromne koszty remontowe. Zalane pomieszczenia są narażone na powstawanie w nich wilgoci oraz pleśni. W przypadku, gdy chcemy uniknąć zalanych pomieszczeń warto co roku wykonywać przeglądy instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz regularnie je czyścić. 

Cieknący kran

Nie dość, że nie daje spać w nocy, to jeszcze naraża nas na ogromne wydatki. Wydawać mogłoby się, że te niewielkie kropelki wody nie narobią zbyt wiele szkody. Jednak marnowanie w ten sposób wody to nie tylko szkoda na rzecz ekologii i środowiska, ale i naszego portfela. Szacuje się, że corocznie przez cieknący kran z naszego portfela może uciekać około kilkaset złotych. Pamiętajmy, że na świecie istnieje wiele miejsc w których brakuje wody pitnej, a koszt naprawy cieknącego kranu jest o wiele niższy niż rachunki za zmarnowaną wodę.

Zatkane rury odpływowe

Brzydki zapach oraz nie możność używania zlewu lub umywalki utrudniają nam życie. Nie ma co zwlekać na takie awarie domowe należy wezwać dobrego hydraulik zabierzów, który w mgnieniu oka poradzi sobie z problemem. Istnieje wiele przyczyn zatkanych rur między innymi należą do nich resztki jedzenia, tłuste ciecze takie jak oleje lub tłuszcze, kamień, włosy czy inne substancje, które lądują w środku odpływu. W przypadku, gdy zapominamy o regularnym czyszczeniu rur, poprzez wlewanie środków chemicznych musimy liczyć się, że prędzej czy później nastąpi konieczność wizyty hydraulicznej.